Festiwal Bezsenność w Sali Białej

W dniach 20-24 maja w Sali Białej odbędzie się 8. edycja Festiwalu Bezsenność, z roku na rok cieszącego się coraz większą popularnością wśród miłośników niestereotypowej kameralistyki. Czeka nas 5 fantastycznych wieczorów w 5 różnych odsłonach.

Muzyka polska, szczególnie ta mniej znana oraz najnowsza, znajduje się w centrum zainteresowań Messages Quartet. Artystki na koncercie 20 maja zagrają program złożony z dzieł Mendelssohna, Tansmana i Laksa. Dzień później swój najnowszy
projekt „XB” zaprezentuje Bastarda Trio. Będą to utwory największych polskich kompozytorów muzyki filmowej XX stulecia, podane w unikatowy sposób – przefiltrowane przez jedyne w swoim rodzaju podejście zespołu Bastarda do materii dźwiękowej. Kolejnym punktem w programie wydarzenia będzie liryczny wieczór w towarzystwie śpiewaka Szymona Komasy oraz pianisty Marcina Kozieła. Usłyszymy m.in. pieśni Zygmunta Krauzego. Kolejnego wieczoru pianista Adam Kośmieja zabierze nas w podróż z muzyką transu, medytacji i dużych emocji. Jego najnowszy projekt „Infinity” to autorskie odczytanie popularnego utworu „Canto Ostinato” Simeona ten Holta.

Polska muzyka na skrzypce i fortepian będzie motywem przewodnim finałowego koncertu Jakuba Jakowicza (skrzypce) i Łukasza Chrzęszczyka (fortepian). Wirtuozi swoich instrumentów zaprezentują zróżnicowany i wielobarwny repertuar m.in. z płyty „Departures”.

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego.
Bilety w sprzedaży w serwisie Bilety24.